Arnavutköy bahçe toprağı, istanbul bahçe toprağı, İstanbul Toprak , Avrupa Yakası elenmiş Toprak , Avrupa Yakası Toprak, Gübreli Toprak , Üçlü karışım Toprak, Çiçek toprağı

Bitkileri Hangi Toprak Güçlendirir.

Bitkileri Hangi Toprak Güçlendirir.
Tarımsal üretimin temelinde toprak yatmaktadır. Daha iyi bir toprağı daha iyi bir gübre ile elde edebiliriz. Bitkileri besleyen elemenler sırasıyla Azot, Fosfor, Potasyum, Kalsiyum, Magnezyum, Kükürt, Demir, Çinko, Bakır, Mangan, Bor, Molibden,klor gibi elementlerden oluşmaktadır.
Çernezyom (Kara) Topraklar
Orta kuşağın nemli bölgelerinde genellikle uzun boylu çayırların altında gelişen bu topraklara çernezyom toprağı adı verilmektedir. Toprak yüzeyinde sıklıkla görülen gür otların kuruyarak oluşturduğu çözülmeler toprağa humus olarak geri dönmektedir ve bu yüzden verimi artmaktadır.
Kahverengi Orman Toprağı
Nemli iklim bölgelerinde daha sıklılıkla görülen bu toprak türüde çernezyom gibi daha çok humusların kalıntılarıyla zengin bir çeşide dönüşmektedir.
Kalsimorfik Toprak
Yumuşak bir yapısı bulunmaktadır. Kireç taşı ve killi kireç taşının (marn) depolarında oluşan topraklardır. Kireç yönünden çok zengindir ve kendi içinde ikiye ayrılır Vertisoller ve Rendzinalar olarak ikiye ayrılır.

Kaliteli ve Güvenilir Hizmet için Bizi Arayın