Elenmiş Toprak Arnavutköy bahçe toprağı, istanbul bahçe toprağı, İstanbul Toprak , Avrupa Yakası elenmiş Toprak , Avrupa Yakası Toprak, Gübreli Toprak , Üçlü karışım Toprak, Çiçek toprağı

Elenmiş Toprak

Bütün bitki çeşitleri için kullanılabilen elenmiş toprak karışımında yabancı ot barındırmaz. Nematod ve patojenler de içermeyen toprak türü çim alanları için de güvenilir bir karışımdır. Bitkilerin sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi için elverişli toprak türü olarak en çok tercih edilen elenmiş toprak bitkilerin büyüme ve gelişmesinde kök salabilmesi için en uygun olanıdır. Suyu içinde hapsederek her daim toprağın içeride nemli kalmasını sağlayarak bitkilerin susuzluğunu gideren toprak sayesinde zorlu hava şartlarına karşı da bitkilerin iki kat daha fazla dayanım göstermesini sağlayabilmektedir.
Toprak türleri arasında steril bir toprak olarak ekilen bitkilerin kök salmasını ve gelişmesini desteklediği gibi kökleri kuvvetlenmesini de sağlayarak bitkilerin daha canlı görünmesine imkan tanımaktadır. Özellikle çimler için ideal bir toprak türü olacak elenmiş toprak sebze ve meyve yetiştirmek için ihtiyaç duyulan nemliliği sağlayarak toprak kullanımında avantaj sağlamaktadır.

Bitkiler için doğrudan kullanabileceğiniz elenmiş toprak mevcut toprağın durumuna göre 1/3 le 1/5 oranında karıştırarak kullanılabilmektedir. Gevşek bir toprak olması itibariyle mevcut toprak ile karıştırıldığında hava alma kapasitesi yükselmektedir.

Besinlerini topraktan alan bitkileri için toprağın kalitesi oldukça önemlidir. Bahçe düzenlenirken toprağın kalitesine dikkat etmediğinizde er ya da geç bitkilerinizin verimi düşük verilen emek ise heba olacaktır. Elenmiş toprak ise bitkilerin kök salması, gelişimi, canlı ve taze görünümü için yeterli olacaktır.

Diğer Hizmetler

Kaliteli ve Güvenilir Hizmet için Bizi Arayın